İstanbul Muhasebe Mali Müşavirlik

+90 216 306 78 66 +90 534 577 00 00
Bizden - Güncel Haberler
BEYANNAME VERME SÜRELERİ UZATILMIŞTIR. 24.11.2016
 
 
Pratik Bilgiler
İşletmeniz için yararlı Bilgiler
Hesaplamalar
Birçok farklı konuda hesaplama
 

Maltepe Muhasebeci

Maltepe Dragos tepesinin Kartal İlçesine bakan eteklerinde deniz kıyısında köy iken yer sarsıntısı neticesinde yıkılmış ve şimdiki yerinde inşa edilmiştir. 1928 yılında Maltepe Belediyesi kurulmuş, 1945 yılında Kartala bağlanmış ve daha sonra 1992 yılında Maltepe Kartal İlçesi'nden ayrılıp müstakil ilçe olup, aynı yıl 1 Kasım'da "Ara Yerel Seçimleri" neticesi Maltepe'de belediye kurulmuştur. Maltepe'nin İmar Planı ise 1945'te yapılmıştır. İmar Planından sonra Maltepe'nin yerleşim bölgesi demiryolu hattı olmuş 1960'tan sonra da yerleşim daha yukarılara dağılmış olup E-5 üstünde de hızlı bir gelişme kaydetmiştir.

Günümüzde İstanbul'un önemli ilçelerinden olan Maltepe hem kara, hem deniz ve tren yollarının ilçede ulaşım yönünden alternatif kullanıma açık olması, yeni metro hattının geçmesi, çevre yolu bağlantısı ve Hava yolu olarak Sabiha Gökçen Hava Limanının da bu ilçemize yakın olması önemli bir avantajıdır.

Gelişen Türkiye'nin üretim odağı olarak Maltepe geçen yarım yüzyıl içinde İstanbul'un merkezi ile birleşir sanayileşme işgücünü çağırır. Böylece yerleşim gelişir nüfus artar vaktiyle uzak bir köy olarak algılanan ve Sayfiye yeri, plajı olarak kullanılan Maltepe kentin denetimsiz gelişmesi sonucunda yeniden düzenlenmesi gereken bir merkeze dönüşür. Bunun sonucunda Kentsel dönüşümde iki türlü alanda gerekli olan biri eski boş büyük sanayi arazileri ki buralarda düzenli ve daha kapsamlı projeler daha iyi uygulanabiliyor, diğeri ise eski çarpık ve yaşlanmış yapıların yenilenmesi yönünde gerçekleşiyor. Bu nedenlerle Kentsel Dönüşümde çok önde giden ilçede pek çok büyük inşaat firması proje üretir durumdadır. İrili ufaklı birçok inşaat firmasının bu projeleri kartalda gerçekleştirmesi sonucu ekonominin lokomotif, sektörlerinden olan inşaat sektörünün canlanması diğer sektörlere lokomotif olmasına neden olmaktadır.

Küçük bir sahil kasabasından bu gün gökdelenler şehri silüetine bürünen Maltepe ilçemizde İstanbul Muhasebe Mali Müşavirlik olarak bu değişimde rol alan başta inşaat firmaları ve bu iş alanına bağlı olan yerli ve yabancı birçok sektörde faaliyet gösteren firmaya, merkezimizin de bu bölgede olmasının avantajı ile fizibilite çalışmaları, yeni şirket kuruluşları, muhasebe, mali müşavirlik, iş bitirim belgeleri, KDV iadeleri, denetim ve benzer daha birçok mali konuda hizmet sunmakta ve çözüm ortağı olarak faaliyet göstermektedir.

 
 
 
Hızlı İletişim
Karlıktepe Mah. Spor Cad. Yılmaz İşhanı No: 16 / 15 KARTAL İSTANBUL
Telefon : +90 216 306 78 66
               +90 534 577 00 00
E-mail: info@istanbulmmm.com
 
Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
 
Önemli Linkler
 
Foto Galeriden
Takip Edin Takip Edin
Anasayfa İletişim
İstanbul Muhasebe Mali Müşavirlik © 2015