İstanbul Muhasebe Mali Müşavirlik

+90 216 306 78 66 +90 534 577 00 00
Bizden - Güncel Haberler
BEYANNAME VERME SÜRELERİ UZATILMIŞTIR. 24.11.2016
 
 
Pratik Bilgiler
İşletmeniz için yararlı Bilgiler
Hesaplamalar
Birçok farklı konuda hesaplama
 

Kartal Muhasebeci

Kuruluşu Bizans İmparatorluğu dönemine dayanan Kartal, "Kartal" adını ilk defa sahile balık tutmak için gelip buraya yerleşen "Kartelli" isminde bir balıkçıdan almıştır. Bizans zamanında, liman önemi taşıyan bu beldeye "Kartalimen" denildiği de bilinmektedir.
Cumhuriyet döneminde İstanbul'un gelişmesine yönelik ilk işaretler Kartalda görülür. 1947 yılında çıkan bir yasayla Kartal sanayileşme için uygun bir alan seçilir. İstanbul'un Anadolu'ya açılan bir kapısıdır Kartal.

Hem kara, hem deniz ve tren yollarının ilçe merkezine yakın olması, ulaşım yönünden alternatiflerin çokluğu, yeni metro hattının geçmesi, çevre yolu bağlantısı ve Hava yolu olarak Sabiha Gökçen Hava Limanının da bu ilçemize yakın olması önemli bir avantajıdır. Gelişen Türkiye'nin üretim odağı olarak Kartal geçen yarım yüzyıl içinde İstanbul'un merkezi ile birleşir sanayileşme işgücünü çağırır. Böylece yerleşim gelişir nüfus artar vaktiyle uzak bir köy olarak algılanan ve Sayfiye yeri olarak kullanılan Kartal kentin denetimsiz gelişmesi sonucunda yeniden düzenlenmesi gereken bir merkeze dönüşür. Bunun sonucunda Kentsel dönüşümde iki türlü alanda gerekli olan biri eski boş büyük sanayi arazileri ki buralarda düzenli ve daha kapsamlı projeler daha iyi uygulanabiliyor, diğeri ise eski çarpık ve yaşlanmış yapıların yenilenmesi yönünde gerçekleşiyor. Bu nedenlerle Kentsel Dönüşümde çok önde giden ilçede pek çok büyük inşaat firması proje üretir durumdadır. İrili ufaklı birçok inşaat firmasının bu projeleri Kartal'da gerçekleştirmesi sonucu ekonominin lokomotif, sektörlerinden olan inşaat sektörünün canlanması diğer sektörlerin de hareketlenmesine neden olmaktadır.

Küçük bir sahil kasabasından bu gün gökdelenler şehri silüyetine bürünen Kartal ilçemizde İstanbul Muhasebe Mali Müşavirlik olarak bu değişimde rol alan başta inşaat firmaları ve bu iş alanına bağlı olan yerli ve yabancı birçok sektörde faaliyet gösteren firmaya, merkezimizin de bu ilçemizde olmasının avantajı ile fizibilite çalışmaları, yeni şirket kuruluşları, muhasebe, mali müşavirlik, denetim, iş bitirim belgeleri, KDV iadeleri ve benzer daha birçok mali konuda hizmet sunmakta ve çözüm ortağı olarak faaliyet göstermektedir.

 
 
 
Hızlı İletişim
Karlıktepe Mah. Spor Cad. Yılmaz İşhanı No: 16 / 15 KARTAL İSTANBUL
Telefon : +90 216 306 78 66
               +90 534 577 00 00
E-mail: info@istanbulmmm.com
 
Hizmet Verdiğimiz Bölgeler
 
Önemli Linkler
 
Foto Galeriden
Takip Edin Takip Edin
Anasayfa İletişim
İstanbul Muhasebe Mali Müşavirlik © 2015